بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو را به اختصار سئو می گویند. بحث بهینه سازی و رساندن وب سایت در کلید واژه های خاص به صفحه اول گوگل را می توان مبحثی بسیار گسترده دانست، در این بحث حدود ۲۰۰ فاکتور وجود دارد که موتورهای جستجو مخصوصا موتور جستجوی گوگل نسبت به آن رتبه سایت ها را مشخص می کند.

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

سئو چیست؟

سئو پروسه ای است که با انجام آن وب سایت های یا صفحات اینترنتی برای موتورهای جستجو دارای اهمیت و الویت می کند تا در نتایج جستجو در کلیدواژه های مورد نظر در رتبه بالاتری نشان داده شود.

برای کمک به دیده شدن و رنک یا رتبه بالا در موتور های جستجو از جمله گوگل ، سئو فرایند راحت و سریعی نیست بلکه نیازمند تحمل و صبر و اطلاعات بالا است .

سئو کار باید اطلاعات خود را در این زمینه کاری برروز نگه دارد زیرا کاری حساس و تخصصی است .

و تمامی این فعالیت ها توسط سئو کار یا بهینه ساز  سایت انجام می شود .

قیمت صفحه اول گوگل

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو از کجا شروع شد ؟

در سال ۱۹۹۰، موتور های جستجو یی همانند( vista ، yahoo  ، alta  ) شروع به کار کردن .

اوایل سئو بر مبنا  حروف الفبا ّ به این شکل که سایت ها بر اساس حروف الفبا پشت هم فهرست می شدند .

با رشد اینتر نت موتور های  جدید از رئوش ها و رتبه بندی پیچیده تری  بهره  میگرفتند. و آن کلامت کلیدی بود یعنی تعداد تکرار این کلمات در آن صفحه  ، تقسیم به کل آن کلمات در آن صفحه است میشود . و در پی این رتبه بندی  جدید سایت ها شروع به فعالیت کردند . و سئو کاران و یا بهینه سازان سئو فعالیت خود را به نوعی استارت زدن .

نیویورک تایمز در سال ۱۹۹۶ به این موضوع پرداخت ،  نیویورک تایمز به این به این موضوع که بعضی ها برای بالا آمدن و رنک بالا دست به کارهای عیر اخلاقی زده و این کلمات را در سایت به شکل پنهانی میگذاشتند  که موتور های جستجو آنها را میشمردن و به آن ها رتبه یا رنک بالا میدادند.اما هنوز هم این ادامه  دارد و دست به خیلی کارها می زنند.

هدف های بهینه سازی سایت :

ما برای رسیدن به رتبه و رده بندی بالا طی جستجو در موتور های جستجو که کمک میکند که مطالب مرتبط در کنار هم قرار گرند و هم این برای صاحبان سایت و هم برای کاربر مفید است .

سئو در  بازدید و سرزدن کاربر به سایت تاثیر زیادی دارد و میتوانید با استفاده از آن خود را به یک برند تبدیل کنید.  و سایت شما را بالا میبرد که خود یک مزیت است و باعث میشود که در نتیجه جستجو های کاربران رتبه خوب  و بالایی را دارا باشد و می توان آن را یکی از کاربردی ترین ابزارها برای فروش محصولات دانست.

بهینه سازی سایت داخل صفحه(seo on page):

سئو داخلی،   بسته به هرگونه محتوا ،  متن ، عکس ،…  یا هر چیزی که شما داخل آن صفحه بارگزاری میکنید و این روش نوعی بهینه سازی محسوب می شود . که به طور مستقیم با سرچ یا جستجو کاربران سر و کار دارد.

بهینه سازی سایت خارج صفحه(:(seo off page

سئو خارجی ،   بر خلاف سئو داخلی که ارتباط مستقیم با خود شما و کاربر داشت در این نوع بشتر تمرکز بر روی پیوندها و لینک ها یی است که از سایت های دیگر به شما اشاره میکند و با بهره از کارهایی که در خارج وبسایت شما انجام می شود بهینه سازی صورت میگیرد .

بهینه سازی سایت کلاه _ سفید :

سئو کلاه _ سفید،    به مجموعه از روش ها و تکنیک های تخصصی و قانونی میگویند، که به صورت کاملا قانونی و در آن خبری از فریب یا دور زدن موتور جستو نیست و به اصطلاح به آن سئو اخلاقی نیز میگویند.

بهینه سازی سایت کلاه _ سیاه:

سئو کلاه _ سیاه،   به مجموعه روشها و کارهایی از قبیل  دستکاری یا فریب موتورهای جستجو سر و کار دارد و علاوه بر اینکه غیر اخلاقی بوده امکان آن نیز هم هست که برای همیشه از فهرست پایگاه داده ها حذف شود .

این روش ممکن است در بازه زمانی کم نتیجه خوبی داشته باشد ، اما ریسک  بسیار بزرگیست زیا همانطور که اشاره کردیم ممکن است برا همیشه از فهرست پایگاه داده حذف شوید .

کلمات جستجو شده نزدیک با این صفحه

بازاریابی موتورهای جستجو

شغل بهینه سازی موتورهای جستجو

سئو (seo) چیست؟

تکنیک های سئو

چگونه سئو کنیم

سئو سایت

سئو و بهینه سازی سایت

seo آموزش

Menu