آوردن سایت در گوگل

آوردن سایت در گوگل

سئو فارسی : یکی از سئوالات رایج مشتریانی که تازه با بازاریابی در اینترنت آشنا شده اند چگونگی آوردن سایت در گوگل است!!

چگونه یک سایت را در گوگل بیاوریم؟؟

برای نمایش سایت شما در گوگل احتیاج به کار خاصی نیست، هر وب سایتی که طراحی می شود بعد از حدود ۱ ماه بصورت خودکار توسط گوگل آماده سازی می شود برای نمایش در گوگل ولی این موضوع که سایت شما در کلیدواژه های مورد نظر شما در رتبه های اول گوگل قرار بگیرد متفاوت است.

پروسه ای که در آن بتوانید سایت خود را به رتبه های اول گوگل برسانید را سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو می نامند که در ۹۰ درصد موارد برای انجام این فرایند به یک سئوکار حرفه ای نیازمند هستید.

آوردن سایت در گوگل

برای پاسخ به این سئوال ابتدا باید با مفهوم سئو و بهینه سازی سایت آشنا شوید.

ولی قبل از آن می توان بصورت ساده گفت که اگر فقط قصد دارید نام شرکت خود را در گوگل ببینید لازم به کاری نیست فقط باید پس از راه اندازی سایت حدود یک ماه زمان بدهید تا گوگل سایت شما را ایندکس کند تا بتوانید با نام کامل شرکت خود، سایت شما در گوگل نمایش داده شود.

اگر قصد شما از آوردن سایت در گوگل در کلیدواژه های صنفی شماست، پروسه کاملا متفاوت می شود و شما باید با بحث سئو آشنا شوید و وب سایت خود را به یک سئوکار حرفه ای بسپارید تا مراحل لازم برای رسیدن سایت شما به صفحه اول گوگل را آغاز کند، در همین ابتدا باید گفت که پروسه آوردن سایت در گوگل زمان بر هست و این پروسه حداقل بین ۳ ماه تا ۶ ماه زمان میبرد.

زمان آوردن سایت در گوگل

همان طور که در بالا نیز اشاره شد مدت زمان لازم برای آوردن سایت به صفحه اول گوگل بصورت معمول ۳ ماه تا ۶ ماه زمان لازم دارد، امکان زودتر انجام شدن پروسه نیز به هیچ طریقی امکان پذیر نیست، زیرا این پروسه مانند ساختن یک ساختمان نیست که بگوییم بیشتر وقت بزاریم، یا تعداد کسانی که کار می کنند را زیاد کنیم زود تر انجام می شود.

ما برای رسیدن به صفحه اول گوگل با شخص روبرو نیستیم، با یک سری الگوریتم و ربات در ارتباط هستیم که از هوش مصنوعی بسیار بالایی برخوردار هستند تا  شخصی نتواند این الگوریتم های پیچیده را دور بزند و باعث خدشه به این الگوریتم ها شوند.

مطالب مفید برای نمایش در صفحه اول گوگل

گوگل همیشه سعی دارد که مفید ترین مطالب و سایت ها را به کاربران خود معرفی کند و بر روی این اصل خود نیز بسیار پافشاری می کند، همین اصل است که گوگل را به سایتی جهانی تبدیل کرده چون هیچ وقت نمی توان جایگاه صفحات اول گوگل را خرید، باید بواقع جزء بهترین وب سایت ها در صنف خود باشید تا بتوانید جایگاه های صفحه اول گوگل را تسخیر کنید.

البته پروسه هایی هم با نام مستعار کلاه سیاه وجود دارد که با آن ها سریع تر بتوانید به صفحه اول گوگل برسید ولی در اکثر موارد گوگل بعد از چند روز یا چند هفته متوجه سایت هایی که از این روش ها به صفحه اول گوگل رسیده اند را تشخیص داده و آن وب سایت ها را جریمه سنگین به اصطلاح به حالت پنالتی در می آورد که تا مدت ها ( حداقل ۳ تا ۶ ماه ) در گوگل کلا نمایش داده نمی شوند.

پس به مشتریان عزیز نصیحت می کنیم که به کسانی که ادعا می کنند زیر ۳ ماه سایت شما را به صفحه اول گوگل می آورند شک کنید، چون امکان دارد پس از رسیدن سایت شما به صفحه اول و تسویه حساب با آن ها سایت شما دچار جریمه سنگین گوگل شده و بشدت ضرر کنید.

هزینه آوردن سایت در گوگل

هزینه آوردن سایت در گوگل به صنف شما، کلمات کلیدی و شدت رقابت در صفحه اول گوگل دارد، ولی بصورت کلی می توان گفت که هزینه آوردن سایت در گوگل معمولا از ۱٫۵ میلیون تومان شروع شده و نسبت به رقابت و کلمات کلیدی مد نظر شما این عدد زیاد می شود.

برای دانستن از شدت رقابت در کلمات کلیدی مد نظر شما ابزارهایی وجود دارد که بصورت حدودی خود شما می توانید حدس بزنید که چه مقدار رقابت وجود دارد ولی فقط یک سئوکار حرفه ای می تواند این رقابت و سختی را بررسی کند و مدت زمان را تخمین بزند، باز هم این تخمین بصورت حتمی دقیق نیست زیرا با الگوریتم های پیچیده گوگل سر و کار داریم.

آوردن سایت در گوگل تضمینی

یکی از ابزارها برای تخمین رقابت سایت moz است که به هر سایتی دو عدد بنام PA و DA می دهید که می توان با مقایسه این عددهای رقبا شدت سختی رساندن سایت شما به صفحه اول گوگل را تخمین بزنید. البته این اعداد چون با الگوریتم های گوگل نیست کاملا صحیح نیست ولی نزدیکترین ابزاری هست که در حال حاضر وجود دارد چون گوگل دیگر هیچ رتبه و نمره سایتی را به کاربران نشان نمی دهد.

کلمات کلیدی نزدیک به این مقاله

آوردن سایت به صفحه اول گوگل

چگونه در صفحه اول جستجوی گوگل قرار بگیرید؟

چگونه در صفحه اول گوگل باشیم

ثبت وبلاگ در گوگل سریع

ثبت سایت در موتور های جستجو

آموزش ثبت سایت در گوگل

ثبت سایت در یاهو

ثبت وب سایت

Menu